Doporučené příspěvky

Víte, jak správně kouřit e-cigaretu? Praktické tipy i rady od zkušených vaperů!

Prvotní nadšení z e-cigarety bohužel mnohdy vystřídalo zklamání. Proč? Důvodem je nesprávná technika vapování, s níž jednoduše nelze dosáhnout maximálního požitku. Přečíst více

Výměna žhavicí hlavy: Kdy je vhodná doba a jak na to?

Jak poznat, že je nutná její výměna a jak si se samotnou výměnou poradit? To vám prozradíme na následujících řádcích... Přečíst více

Jak jednoduše vybrat elektronickou cigaretu?

Zvažujete nákup e-cigarety, jenže nevíte, po které sáhnout? Následující návod vám vysvětlí, jak přesně a jednoduše postupovat při nákupu e-cigaret, co neopomenout a na co si dát naopak pozor.... Přečíst více

Tagy
Spolupracujeme

Výměna žhavicí hlavy: Kdy je vhodná doba a jak na to?

Neodmyslitelnou součástí vaší elektronické cigarety je žhavicí hlava. Žhavicí hlava se zahřívá na vysokou teplotu a po zahřátí přetváří e-liquid v ochucenou páru, kterou vapeři vdechují. Protože žhavicí hlavy patří mezi spotřební zboží, jejich životnost se pohybuje v rámci dnů, maximálně týdnů. Co vlastně životnost žhavicí hlavy ovlivňuje? Jak poznat, že je nutná její výměna, a jak si se samotnou výměnou poradit? To vám prozradíme na následujících řádcích!

5 faktorů ovlivňujících životnost žhavicích hlav

  1. Výrobce a značka: Životnost žhavicích hlav se liší podle druhu i výrobce. Pokud jste nebyli spokojeni se životností hlavy od jedné značky, není pravidlem, že u jiné tomu bude také tak. Je proto potřeba zkoušet a porovnávat.
  2. Způsob vapování: Vapujete agresivně? Neděláte nezbytné pauzy? Pak počítejte s tím, že si žhavicí hlavu za pár dnů odrovnáte. Proto si hned ze začátku osvojte správnou techniku vapování.
  3. Baterie elektronické cigarety: Životnost žhavicí hlavy může ovlivnit také samotná baterie. S originálními výrobky nebudete muset řešit žádný závažnější problém. Komplikace ovšem může nastat u neoriginálních baterií. Pozor si dávejte také na to, abyste e-cigaretu omylem nežhavili v kapse kalhot nebo batohu.
  4. Zvolený e-liquid: Tmavší a sladší e-liquidy mají tendenci připalovat se, čímž mohou zkrátit životnost žhavicí hlavy. Velmi podobně se chovají také husté e-liquidy a VG náplně, kvůli nimž mohou žhavící hlavy odejít i v řádu dnů.
  5. Péče hned od začátku: Jakmile nainstalujete novou žhavicí hlavu, věnujte jí potřebnou péči. Tou se rozumí především dostatečné zakapání spirálek liquidem. Stejně tak i vata okolo musí být náplní vyloženě nasáklá. Pokud by se tak nestalo, hrozí, že by se suchá vata hned při prvním potažení připálila na rozžhavené spirálky.  

Rady a tipy na to, jak životnost žhavicí hlavy prodloužit

Když e-cigaretu naplníte novým e-liquidem, nechte ji alespoň na pět minut v klidu. To proto, aby se e-liquid dostal na správné místo. Určitě nic nezkazíte, když pár kapek náplně dáte rovnou na spirálky. Používáte-li hustější e-liquid, prodlužte zmiňovaných 5 minut na rovnou čtvrthodinku. Clearomizér také plňte pouze po vyznačenou rysku a zbytečně jej nepřeplňujte. Určitě nic nezkazíte, když pár kapek liquidu dáte rovnou na spirálky a vatu – podobně jako v případě nové žhavicí hlavy.  

Při vapování se vyvarujte dokuřování veškerého e-liquidu z tanku. Pokud prozkoumáte moderní žhavicí hlavy, pak na nich spatříte dvě až čtyři dírky, které přivádějí e-liquid ke knotům (vatě) a spirálce. Pokud byste v clearomizéru nenechali žádný e-liquid, spirálka se může napalovat na prázdno, čímž trpí žhavicí hlava.  

4 jasná znamení, že je potřeba žhavicí hlavu vyměnit

Spálená chuť: Pokud během vapování pocítíte v ústech příchuť spáleniny, je dobré prověřit, zda jste clearomizér dostatečně naplnili e-liquidem a máte správně nastavené napětí a výkon elektronické cigarety. Pokud je vše v pořádku, pak bude problém ve stáří žhavicí hlavy, kterou je potřeba vyměnit.

Protékání: Jakmile začne e-liquid protékat, opět zbystřete! Pachuť e-liquidu potaženého přímo do úst není nic záviděníhodného, opět proto zhodnoťte, zda není potřeba žhavicí hlavu vyměnit. Jedním z důvodů protékání je, že starší žhavicí hlavy už nemusí dosahovat potřebné teploty, která by přeměnila náplň v páru, a vaper tak do úst místo ní natáhne kapalný e-liquid. Druhým důvodem protékání je již zmiňovaná vata připálená na spirálku po potažení takzvaně na sucho.

Pozor: Například u elektronických cigaret eGo často dochází k vysrážení tekutiny na baterii. V takovém případě ale není důvod k panice. U nových systémů je už navíc průduch vzduchu řešen mimo baterii.

Snížená hustota páry: Zdá se vám, že hustota páry při vapování už jednoduše není taková, jaká bývala? Pak z toho opět můžete vinit žhavicí hlavu. Nižší produkce páry totiž bývá obvykle prvním indikátorem stáří žhavicí hlavy.

Bublání e-liquidu: Pokud vám začne e-liquid bublat, tak jste buď zvolili špatnou spirálu, nebo máte na výměnu žhavicí hlavy nejvyšší čas. Za bublající zvuk může opět nedostatečná teplota žhavicí hlavy, k níž se může přidat také výše zmíněné protékání. 

Vyměnit žhavicí hlavu je opravdu jednoduché

Měníte-li žhavicí hlavu u clearomizérů se spodním žhavením, stačí odšroubovat spodní část clearomizéru a následně i žhavicí hlavu, našroubovat novou, zašroubovat spodní část clearomizéru – a hlava je takto jednoduše vyměněna a připravena k dalšímu použití.

Bohatou nabídku žhavicích hlav a příslušenství pro elektronické cigarety naleznete zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *